Mehlika Nida YILMAZ

Psikolog Mehlika Nida Yılmaz Sivas Cumhuriyet Üniversitesi psikoloji lisans eğitiminden 2022 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur. Ankara Mood Psikoloji Merkezi’nde stajını tamamlamıştır. Staj esnasında;
– Oyun Terapisi eğitimi
– Resim Analizi eğitimi
– Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimi (AGTE, Metropolitan, Gessel, Peabody, Perteus, Benton, Frankfurter, Kent EGY, Kinder Angst, Cattel 2A, 3A, Amerikan Hiperaktivite, Burdon, Bir İnsan Çiz Testi)
– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi
– Çocuk ve Ergenlerde Klinik Görüşme Teknikleri
– Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri
– MMPI
eğitimlerini tamamlamış olup uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır. Sarı Psikoloji’nin online olarak yürüttüğü Uluslararası Cinsel Terapi Sempozyumu’na katılmıştır. Bir Hane Vakasının yürüttüğü Psikoterapiler ve Psikanalitik Psikoterapiler ve Grup Psikoterapi Yöntemi Olarak Psikodrama aktarımlarına katılım sağlamıştır. Aynı zamanda Uğur Koçdemir’in Çözüm Odaklı Terapi etkinliğine katılım sağlamıştır. Üniversite yılları esnasında Doğan Kökdemir, Sevginar Vatan, Ersin Bayramkaya gibi isimlerin gerçekleştirmiş olduğu konferanslara katılmıştır. Psikoloji Akademisi’den Bilişsel Davranışı Terapi eğitimini tamamlamış olup uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır. 2021-2022 yılları arasında Pusula Psikoloji’de staj yapmıştır. Temmuz 2022 yılından beri Pusula Psikoloji Merkezi’nde danışan görmektedir.
Lisans
2018-2022
T.C. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Psikoloji bölümü